Co warto wiedzieć o pieluchomajtkach?

Warto wiedzieć, że pieluchomajtki są niezwykle przydatnym produktem w przypadku osób, które mają problemy z nietrzymaniem moczu. Jak wybrać ich odpowiedni rozmiar? Jakie aspekty wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji o zakupie?

Czym należy się sugerować przy wyborze rozmiaru?

Właściwy rozmiar będzie odgrywał istotną rolę w przypadku komfortu osoby chorej. W przypadku, gdy będzie zbyt duży to pielucha może spadać. Nie będzie tym samym chroniła przed zamoczeniem łóżka oraz ubrań. Z kolei zbyt mały rozmiar pieluchomajtek przyczyni się do ucisku. W rezultacie mogą powstać bardzo bolesne odparzenia. Nie jest zalecane zaopatrywanie się w zbyt dużą ilość pieluchomajtek przy pierwszym zakupie. Może bowiem okazać się, że rozmiar będzie niewłaściwy. Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem jest dokonanie bardzo dokładnego pomiaru obwodu bioder. Należy sugerować się wytycznymi, które są zamieszczone na opakowaniu produktu.

Czy pieluchomajtki są lepszą opcją od pampersów?

Bardzo duża liczba osób wychodzi z błędnego założenia, że pieluchy oraz pieluchomajtki to są te same produkty. Ich działanie jest oczywiście zbliżone. Nie tylko pochłaniają wilgoć, ale również przyczyniają się do zniwelowania nieprzyjemnych zapachów. Godny uwagi jest fakt, że omawiane chłonne pieluchomajtki nie są zapinane na rzepy. Z kolei swoim wyglądem przypominają zwykłe figi. Ponadto są zdecydowanie bardziej dyskretne. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że zdają egzamin w przypadku osób, które są sprawne fizycznie. Warto wiedzieć, że klasyczne pieluchy, które są zapinane na rzepy mogą być ogromnym ułatwieniem dla opiekunów pacjentów, które na stałe przebywają w pozycji leżącej. Założenie wspomnianej pieluchy będzie wtedy znacznie prostsze.

Ile dokładnie kosztują pieluchomajtki?

Na rynku dostępne są obecnie produkty różnych producentów, dlatego ceny są zróżnicowane. Przeważnie za 10 sztuk trzeba zapłacić od 12 do 30 złotych. Należy zaznaczyć, że w przypadku zakupu większej liczby pieluch, cena będzie dużo niższa.