Jak dobrać rozmiar pieluchomajtek?

Warto wiedzieć, że nietrzymanie moczu jest bardzo poważnym problemem, z którym na co dzień zmaga się mnóstwo osób. Godny uwagi jest fakt, że kłopoty związanie z zachowaniem kontroli nad pęcherzem w zdecydowanej większości przypadków dotyczą seniorów. W wyniku działania różnego rodzaju czynników wspomniana dolegliwość może pojawić się także u znacznie młodszych osób. W jaki sposób powinno się dobrać rozmiar pieluchomajtek?

O czym należy pamiętać przy doborze pieluchomajtek?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że rozmiar pieluchomajtek będzie miał ogromne przełożenie na stopień ich efektywności. Nikogo nie powinien dziwić ten fakt, ponieważ niewłaściwie dopasowany produkt nie będzie w stanie zagwarantować odpowiednio wysokiej ochrony przed przeciekaniem. Jakie aspekty powinno się zatem wziąć pod uwagę wybierając pieluchomajtki? Rekomendowane jest w pierwszej kolejności bardzo dokładne uwzględnienie skali problemu związanego z nietrzymaniem moczu przez daną osobę. Na rynku dostępne są niezwykle zróżnicowane produkty ze względu na stopień chłonności. Osobom w przypadku których dochodzi do upuszczania małych ilości moczu, zalecane jest postawienie na produkt cechujący się stosunkowo niskim stopniem wspomnianej chłonności. Z kolei osoby, u których będzie występowało praktycznie całkowite opróżnienie pęcherza muszą zaopatrzyć się w produktu w najwyższym możliwym stopniu chłonności.

Jakie kwestie należy jeszcze wziąć pod uwagę przy wyborze pieluchomajtek?

Istotną rolę odgrywała będzie także masa pacjenta. Godny uwagi jest fakt, że przeważnie rozmiar omawianych pieluchomajtek odpowiada rozmiarowi tradycyjnej bielizny. W najprostszym możliwym ujęciu oznacza to, że osoby, które na co dzień noszą rozmiary S-M, powinny zaopatrzyć się w produkt w rozmiarze M. Z kolei pacjenci kupujący bieliznę w rozmiarze większym niż L, mogą wybrać pieluchomajtki w rozmiarze L. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, że są one bardzo elastyczne. Pieluchomajtki bardzo szybko dopasują się do ciała danej osoby. Świetnym rozwiązaniem może być także skorzystanie z bezpłatnych próbek.