Jak prawidłowo zakładać pieluchomajtki przeznaczone dla dorosłych?

Dla osób nie kontrolujących czynności fizjologicznych znakomitym rozwiązaniem są pieluchomajtki, które bardzo skutecznie pochłaniają mocz. Tym samym gwarantują optymalny komfort psychiczny w sytuacjach zawodowych czy towarzyskich. Na rynku znajdziemy wersje zróżnicowane pod względem rozmiaru, poziomu chłonności oraz udogodnień konstrukcyjnych.

Wydajność idzie w parze z wygodą użytkowania 

Pieluchomajtki powstały z myślą o wszystkich osobach mających poważny problem z trzymaniem moczu. Stanowią świetny wybór zwłaszcza dla zaawansowanych wiekowo seniorów, pacjentów obłożnie chorych (spędzających znaczną część dnia w łóżku), a także jednostek z wrodzonymi wadami układu wydalniczego, schorzeniami o podłożu neurologicznym, nowotworami i po przebytym udarze mózgu lub paraliżu. Kluczową zaletą omawianych produktów higienicznych jest to, że pozostają niewidoczne pod odzieżą nawet w trakcie intensywnego wysiłku fizycznego. Co istotne, na pieluchomajtki przysługuje refundacja z Narodowego Funduszu Zdrowia w wysokości 1,70 zł za sztukę. 

Instrukcja krok po kroku

Zakładanie takich wyrobów chłonnych jak Pieluchomajtki starannie wykonane nie jest nadmiernie skomplikowane, choć wymaga zawsze stosowania się do kilku zasad. Najłatwiej zrobić to w pozycji stojącej – samodzielnie bądź z pomocą opiekuna. W pierwszej kolejności trzeba włożyć materiałową konstrukcję między uda, utrzymując ją w kształcie łódeczki. Następny krok polega na jej umiejętnym dopasowaniu z tyłu i z przodu, co ma na celu uzyskanie perfekcyjnego przylegania do ciała (wskaźnik wilgotności musi być umiejscowiony na przedłużeniu linii kręgosłupa). Oto pozostałe niezbędne czynności:

– dokładne zapięcie przylepco-rzepów zlokalizowanych po bokach z obu stron

– zweryfikowanie, czy całość dobrze leży i w żadnym punkcie nie wpija się w skórę 

– naciągnięcie spodni lub innego maskującego elementu garderoby

Oczywiście pieluchomajtki można też z powodzeniem założyć na leżąco, a nawet na siedząco. Jest to konieczne w przypadku pacjentów trwale przykutych do łóżka i mocno ograniczonych ruchowo.